BONUSY
LITERY I DODATKOWE ŻYCIA

Złapanie kompletu literek (EXTRA) w dowolnej kolejności daje dodatkowe życie (lub tarczę jeżeli mamy max). Z literami związane są 2 sekrety.
Komplet liter daje taki sam efekt jak:

- Extra Life
Czyli "normalne" bonusowe życie. Rzadko spotykane

Posiadając 4 życia i 2 Armour'y zebranie dodatkowego życia lub brakującej litery
(dającej życie / dodatkowy pancerz) da 1 mln punktów - z mnożnikiem nawet 5 mln.

BOMBY
- Smart (Cash) Bomb
"Bomba atomowa" po złapaniu wybucha i zamienia wszystkich przeciwników w kasę:


- Smart (Gem) Bomb
"Bomba atomowa" po złapaniu wybucha i zamienia wszystkich przeciwników w "gemy":

Przytrzymując "dół" ściągamy gemy w naszym kierunku. Złapanie 100, 200, 300 itd. aktywuje "Gem Drop" Sekretny level w którym spadają wyłącznie DUŻE gemy.
Złapanie 1000 gemów aktywuje "SuperGemDrop" w którym spadające gemy mają wartości Milionową zamiast tysięczną. Dalsze informacje: GEM DROP

MNOŻNIKI
- Multipliers
Mnożniki powodujące że przez kilka chwil nasze punkty naliczane są dwukrotnie lub pięciokrotnie.

- Money Doubler
W momencie złapania podwaja ilość naszej kasy. Zdarza się że się "psuje" i otrzymujemy wtedy informację "Money Doubler MALFUNCTION"

a nasz stan gotówki NIE zostaje zwiększony. Nie wiemy dokładnie od jakiej kwoty licznik może się "psuć", ale pszypuszcza się że już od 390.000 $

OSŁONY
- Shield
Permanentna ochrona działająca przez określony ilość czasu. Przez tą chwilę jesteśmy niezniszczalni.

- Armour
Tarcza "zabezpieczająca" uaktywnia się na kilka sekund jeżeli dostaniemy pociskiem alienów. Maksymalna ich ilość to 2:

"STATYSTYKI"

Paski znajdujące się po lewej części ekranu, im dłuższy pasek tym więcej danego bonusu mamy. Paski odpowiadają kolejno bonusom:

- Extra Speed
Szybkość poruszania się statku

- Extra Bullet
Ilość naboi, im więcej mamy tym więcej strzałów może być na ekranie w jednej chwili. Przy pojedynczych strzałach wystarczy złapać raz by zwiększyć ilość strzałów, przy podwójnych dwa razy, przy potrójnych trzy razy, itd. analogicznie przy prawie wszystkich pozostałych.

- Extra Time
Dodatkowy czas. Określa ilość czasu jaką mamy na ukończenie levelu nim pojawi się "Hurry Up Ship". Określa również czas przez jaki utrzymują się (tj, jak długo działają) niektóre bonusy (mnożniki, Shield, Scoop, Drunk mode i Mirror mode). Po odblokowaniu odpowiednich sekretów maksymalny czas wzrasta z 30 sek. do 60 a potem 90 sek.
Ponowne złapanie któregoś z bonusów działających przez ograniczony czas podczas gdy mamy już go aktywnego spowoduje odnowienie paska tegoż bonusu do maksimum.

- Extra Bullet Speed
Pojawia się dopiero od levelu 101. Im więcej mamy tym szybciej mkną nasze pociski.

INNE
- Scoop
Uaktywnia małe pole siłowe. Każdy alien jaki w nie wleci zostanie przeciągnięty na naszą stronę i zacznie strzelać do przeciwników, "słabszą" wersją broni jaką właśnie posiadamy. Sprzymierzeńców tracimy podczas sekwencji WARP. Można mieć maksymalnie 2 pojmanych alienów, jeśli złapiemy kolejnego zostanie on odrzucony w przestrzeń i zginie, dostajemy punkty. Jest to kolejny sekret. Po odkryciu (i kupieniu) Alien Lock alienów NIE tracimy podczas sekwencji WARP. Sprzymierzeńcy działają również jako swoista dodatkowa tarcza zabezpieczająca są w stanie wytrzymać 1 "normalny" atak (w sumie 2). Jeśli na danym levelu pokonamy WSZYSTKICH przeciwników używając wyłącznie Scoopa dostaniemy 10 rakiet - warunek - ani razu nie można strzelić z normalnej broni ani rakiet.

- Scoop
Powoduje unieruchomienie wszystkich alienów i ich łatwy odstrzał. Niezależnie od wielkości licznika "Time" czas zamrożenia upływa tak samo:


- Drunk Mode
Butelka z jabolem? Przez kilka chwil odwraca nam sterowanie. Prawo jest lewo a lewo prawo.
Związana jest z nią jedna z TARCZ

- Meteor Storm
Sztorm meteorytów. Nie ma większego sensu się nad tym rozpisywać.
Związany z nim jest kilka sekretów i 2 tarcze

- Memry Station
Sztorm meteorytów. Nie ma większego sensu się nad tym rozpisywać.

- Random
Rosyjska ruletka. Możemy podłapać jakikolwiek z bonusów, włączając w to czachy i pojedyncze strzały. Fortuna kołem się toczy.

- Mirro Mode
Klonuje Nasz statek sprawiając że porusza się on według osi środka planszy

Plusy:
+
Łatwiej eliminować przeciwników na trudniejszych poziomach (posiadając słabszą broń). Combo

Minusy:
-
Można łatwo zginąć nie posiadając Shield, a już na pewno nie posiadając Armour, gdyż wystarczy, że przeciwnik trafi jeden z klonów statku. Manewrowanie dwoma statkami chcąc ominąć pocisk może wpędzić jeden z klonów na inny pocisk, lub na niepożądany bonus, np. czaszkę i zepsuć szyki np. przed rundą bonusową,
-Z kolei chcąc zebrać jakiś dobry bonus (np. Memory Station) można złapać również coś niechcianego, gdyż akurat będzie na drodze drugiego klonu.


UWAGA
Meteor Storm oraz Memory Station przed rozpoczęciem naliczania premii powodują ukończenie poziomu bonusowego na perfect. Z bombami (Cash Bomb i Gem Bomb) zwykle jest podobnie, ale niekiedy zebrane już podczas naliczania premii nie zaliczają bonusa na perfect - za to na pewno przed naliczaniem zaliczą na perfect.

Copyright ©. Wszelkie prawa zastrzeżone dla ThreeX